środa, 29 kwietnia 2015

Jak wypożyczyć miejski rower Mobilicidade - Bike Rio

Jak wypożyczyć rower miejski w Rio?

W pierwszym kroku konieczna jest rejestracja na stronie miejskich rowerów w Rio de Janeiro:  http://www.mobilicidade.com.br/ po wybraniu języka amerykańskiego na stronie zobaczycie w górnej części Register.

Rejestracji można również dokonać w aplikacji mobilnej.


Uzupełniamy wszystkie pola, hasło musi składać się wyłącznie z cyfr. Jest to konieczne, ponieważ przy wypożyczeniu roweru będziemy korzystać z aplikacji na smartphony z systemem Android, czy iOS typu iPhone.

W następny kroku należy pamiętać o wykupieniu karnetu, oczywiście najbardziej opłacalny jest pass miesięczny, który kosztuje R$10, a po przekroczeniu 60 minut zapłacicie R$5 za cały dzień jazdy.


Należy pamiętać o bezpieczeństwie płatności kartą kredytową. Najlepiej, aby w czasie płatności była zielona kłódka poświadczająca szyfrowanie przekazywanych danych. W czasie wprowadzania danych karty w naszym przypadku była następująca:


Dla chcących jeździć można ustawić limit 20-30 zł i wpisać dane karty. Należy pamiętać, że każdy bierze tą odpowiedzialność na siebie.

W następnym kroku na swoim smartphonie instalujemy aplikację Bike Rio, którą znajdziemy w Google Play czy Apple StorePo uruchomieniu aplikacji logujemy się na nr telefonu, dla polskich nr będzie to (48) 692 000 000
a w polu senha wprowadzamy hasło. Po kliknięciu w te pole pojawi się tylko klawiatura numeryczna.

Logowanie w aplikacji


Klikamy zieloną strzałkę, a wyświetli się poniższy widok

Wybieramy nr stacji, jedna z najbliższych nam była 02

 Po wprowadzeniu klikamy "Validar estação", sprawdź stację


Na pomarańczowo wyświetlane są dostępne rowery. Przed wypożyczeniem warto sprawdzić, czy opony są całe i ogólnie jaki jest stan roweru


Całość zatwierdzamy klikając "Sim", czyli Tak, a po chwili wybrany rower powinien zostać odblokowany specyficznym odgłosem. Od tego czasu już możemy się cieszyć jazdą po rowerowych ścieżkach w mieście Rio de Janeiro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz